باذکر یک صلوات از مطالب استفاده کنید

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

حجاب 2

خـواهـــرم !!!
سادگــی را زیـــور خویــش سـاز
تـا محتــاج نـــگاه دیــگران نباشــــی
چــرا که زنان جـــلوه گــر فقیـــر نگاه دیگرانند ...

۳ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰
Hossein Tajik

پندهای رهایی

صلی الله علیک یا یا امام حسن مجتبی ، ما را هم بر خوان کرمت مهمان گردان . 
حضرت فرمود : بدنت در دنیا باشد و دلت در آخرت . حاجت از دست برود ، بهتر است از آنکه از نا اهل در خواست شود . بخل آن است که انسان آنچه را انفاق می کند ، تلف شده به حساب آرد و آنچه را نگه دارد ، شرف و بزرگی داند . فرصت چیزی است که به سرعت از دست برود و به کندی باز گردد . اگر دیدی نفست تو را از آنچه دوست ندارد ، فرمان برداری نمی کند ، تو نیز آن را در آنچه خواسته اوست ، اطاعت نکن . هیچ مردمی مشاوره نکردند ، جز آنکه به رشد خود راه یافتند .

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
Hossein Tajik

نماز

آیه الله بهجت ( ره) می فرمود : اگر سلاطین عالم می دانستند ، که انسان در حال نماز ، چه لذت هایی می برد ، هیچ گاه دنبال لذایذ مادی نمی رفتند . 
ایشان نقل می کرد که آقا میرزا حسین میرزا خلیل تهرانی ( از مراجع ثلاثه نجف در عصر مشروطه ) در سن 19 سالگی می فرمود : غذا خوردن برای من ، مانند این است که انبان و کیسه ای را پر کنم . من از خوردن غذا هیچ لذت نمی برم . انچه از آن لذت می برم ، نماز خواندن است . 
ِایشان نقل می کرد که آیه الله قاضی می فرمود : اگر لذت نماز را بدانند ، می دانند که در دنیا لذتی بالاتر از نماز نیست . زمزم عرفان ص

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
Hossein Tajik

شیعه علی علیه السلام


رسول خدا صلی الله علیه وآله فرمود : خداوند تبارک وتعالی از نور جمال علی بن ابیطالب هفتاد هزار فرشته آفریده است که برای او و دوستان آن حضرت تا روز قیامت استغفار می کنند . 
( بحار ج 275/39 )
امام صادق علیه السلام در تفسیر آیه « حافظوا علی الصلوات و الصلوه الوسطی . بقره / 238 » فرمود : مراد از « صلوات » که خداوند فرموده آنها را حفظ کنید و حرمتش را نگه دارید ، محمد (ص)و امیر المومنین (ع) و فاطمه و حسن و حسین است و مقصود از « صلوه الوسطی » یعنی نماز وسط ، امیر المؤمنین ( ع) است . تفسیر برهان 231/ 1، ح 9
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود : هر کس دوست دارد در جوار رحمت خداوند در خانه او ، یعنی بهشت قرار گیرد و از آتش دوزخ در امان باشد ، باید ولایت علی ابن ابیطالب علیه السلام را بپذیرد . امالی طوسی ، 295 ، ح 27 ، مجلس 11
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود : کسی که خشنود می شود خداوند تبارک و تعالی تمام خوبیها را برای او فراهم کند ، باید ولایت علی علیه السلام و سرپرستی او را بعد از من قبول کند ، دوستان او را دوست داشته باشد و با دشمنان او دشمنی کند . بحار ،ج 55/27 ح 9.
ابن عباس به پیامبر صلی الله علیه و اله گفت : آیا گذشتن از آتش برگه عبور لازم دارد ؟ فرمود : بلی . سوال کرد : آن چیست ؟ پیامبر صلی الله علیه و اله فرمود : محبت و دوستی علی بن ابیطالب علیه السلام . مناقب ابن شهر آشوب ، 156/2 .

۱ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰
Hossein Tajik